Jan Bruinsma - objednavatel TČ                zneužití pravomoci Mgr. Kaiserem 

Human Rights Defense z.s. - NGO odeslala oznámení o podezření ze spáchání trestného činu místopředsedou představenstva Zemědělského družstva Všestary, které je společníkem FytAgro s.r.o. a zástupce a zakladatele FytAgro s.r.o. (dle notářského zápisu) -

p. Jan Bruinsma

 Je podezření, že se dopustil trestného činu - podle § 24 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. v kombinaci s § 329 odst. 1 písm. a), b), c), § 329 odst. 2 písm. a), c), d), e), f) a § 329 odst. 3 písm. a), b) - návodce trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby .

Je podezření, že holandský podnikatel je objednavatel trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby u právníka regionálního odboru Hradec Králové Státního zemědělského intervenčního fondu - Mgr. Marek Kaiser.

Je podezření, že holandský podnikatel si objednal (vzbudil rozhodnutí spáchat trestný čin) u právníka regionálního odboru Hradec Králové Státního zemědělského intervenčního fondu - Mgr. Marka Kaisera, který zaslal vlastníkům půdy č.j. SZIF/2018/0406629 ze dne 24. května 2018 v přílohách, kde Mgr. Marek Kaiser uvedl, že vše prostudoval, že je vše v pořádku a že rozhodne proti vlastníkům půdy a ve prospěch holandského podnikatele p. Jana Bruinsmy.

Na základě platné právní úpravy by holandskému podnikateli p. Janu Brunsmovi hrozil trest odnětí svobody až 12 let.