Plk. JUDr. David Fulka - nadržování policistovi XY

Human Rights Defense z.s. - NGO přijmula přípis Nejvyššího státního zastupitelství.

Nejvyšší státní zastupitelství postupuje trestní oznámení na plk. JUDr. Davida Fulku Krajskému státnímu zastupitelství v Hradci Králové.

Human Rights Defense z.s. - NGO oznámení o podezření ze spáchání trestného činu ředitelem Krajského ředitelství Policie ČR Královéhradeckého kraje - plk. JUDr. David Fulka.

 Je podezření, že se dopustil trestného činu - Některé další formy trestné součinnosti podle dílu 8 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. - § 366 TZ - Nadržování policistovi (dále jen policista XY), který pracuje ve stejné kanceláři spor. Ing. Miroslavem Jarošovem - komisařem oddělení hospodářské kriminality Krajského ředitelství Policie ČR Hradec Králové.

K TOMU JE NUTNO DODAT, ŽE POLICISTA XY PODLE ETICKÉHO KODEXU PČR JE POVINEN NETOLEROVAT TRESTNOU ČINNOST JINÉHO POLICISTY.

K tomu je nutno konstatovat, že za prvé není odůvodněno podle jakého ustanovení zákona není dovoleno předat úřední záznam oznamovateli trestného činu při podání vysvětlení.

Opětně zde vyplývá jednoznačné podezření, že právě PČR nebo konkrétní vyšetřovatel má v úmyslu manipulovat se spisovou dokumentací ve prospěch toho kdo ho podplatí více, což je další trestný čin.

Tvrzení, že policista XY byl pouze přítomen nemá žádnou právní hodnotu, protože policista XY celou dobu nic nedělal a sledoval podávání vysvětlení a dokonce se zapojoval do hovoru, konkrétně v okamžiku, kdy por. Ing. Miroslav Jaroš líčil předsedkyni NGO, že mu nevyrostly kedluby podle jeho představ (pozn. Je podezření, že por. Ing. Miroslav Jaroš nezná technologický postup jak u řepky tak i u kedlubů) a policista XY zase líčil jak mu nevyrostly rajčata (pozn. Opětně je podezření na špatný technologický postup).

Policista XY jinou činnost než nicnedělání nekonal a není tedy jasné za co ho PČR vlastně vůbec platí, pozn. asi za nicnedělání.

Dále policista XY má zákonnou povinnost podle Etického kodexu Policie ČR netolerovat protizákonnou činnost por. Ing. Miroslava Jaroše a v souladu se zákonem by se v tomto trestním oznámení mělo i vyšetřit, zda policista XY protizákonnou činnost por. Ing. Miroslava Jaroše ohlásil nadřízenému npor. Ing. Bc. Eduardovi Petiškovi, GIBS nebo státnímu zástupci.