JUDr. Lukáš Vodička - nadržování npor Ing. Bc. Eduardovi Petiškovi 

Human Rights Defense z.s. - NGO oznámení o podezření ze spáchání trestného činu státním zástupcem Krajského státního zastupitelství - JUDr. Lukáš Vodička.

 Je podezření, že se dopustil trestného činu - Některé další formy trestné součinnosti podle dílu 8 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. - § 366 TZ - Nadržování npor. Ing. Bc.Eduardovi Petiškovi - vedoucímu oddělení hospodářské kriminality Krajského ředitelství Policie ČR Hradec Králové.

Je podezření, že JUDr. Lukáš Vodička podporuje činnost npor. Ing. Bc. Eduarda Petišky , který de facto "provozuje" protizákonnou činnost na oddělení hospodářské kriminality KŘ PČR Hradec Králové jako zákaz nahlížet do spisů a kontrolovat tak činnost PČR, nebo zákaz kontrolního kamerového záznamu, což následně vede k podezření, že npor. Ing. Bc. Eduard Petiška podporuje úmysl manipulovat se spisovou dokumentací podle potřeb komisaře oddělení hospodářské kriminality por. Ing. Miroslava Jaroše, protože je podezření, že si por. Ing. Miroslav Jaroš i npor. Ing. Bc. Eduard Petiška přivydělávají přijímáním úplatků za manipulaci se spisovou dokumentací ve prospěch toho, kdo podplácí.

Cui bono, cui prodest - je podezření na návodce TČ neboli tzv. objednavatel TČ npor. Ing. Bc. Eduard Petiška - KŘ PČR vedoucí - oddělení hospodářské kriminality Hradec Králové .

Je podezření, že by npor. Ing. Bc. Eduard Petiška mohl JUDr. Lukáše Vodičku i podplácet za účelem vlastního prospěchu, což by současně bylo podezření i na další trestný čin podplácení podle § 332 TZ pro npro. Ing. Bc. Eduard Petišku a přijetí úplatku podle § 331 TZ pro JUDr. Lukáše Vodičku, což by bylo podezření na další trestné činy.