KŘ PČR Moravskoslezského kraje

Human Rights Defense z.s. - NGO přijmula přípis KŘ PČR Moravskoslezského kraje.

Náměstek ředitele KŘ PČR Moravskoslezského kraje tvrdí, že na položené otázky nelze odpovědět.

č.j. : ZPV-AM-62-03102018

Human Rights Defense z.s. - NGO odeslala žádost o podání vysvětlení řediteli KŘ PČR Moravskoslezského kraje v případu Frýdek- Místek.

Otázka NGO na ředitele KŘ PČR Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáše Kužela

Zda Krajské ředitelství PČR Moravskoslezského kraje obdrželo metodické doporučení od GIBS, že pokud je zvlášť zranitelná oběť trestného činu napadena násilníkem a lékaři potvrdí závažná zranění, ale člověk nezemře, tak jestli v tomto případě GIBS vydala pokyn PČR, že vražda ve stadiu pokusu, s následky závažných zranění, není trestným činem?

Doplňující otázka NGO ředitele KŘ PČR Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáše Kužela

Jak by byla kvalifikována situace podle trestního zákoníku č. 40/2009 Sb, kdyby p. Alena Musilová po napadení p. Jiřím Markem, na místě zůstala ležet mrtvá, protože by jí byla zlomena krční páteř?

Nebo by lékař rychlé záchranné služby vystavil lékařskou zprávu, že při převozu do nemocnice zemřela na vnitřní krvácení po kopání do břicha?NGO žádá o podání vysvětlení zda by PČR v tomto případě zahájila trestní stíhání proti násilníkovi - dokonaná vražda, nebo zda by PČR násilníka osvobodila a řekla, že se vlastně vůbec nic nestalo?

Informace o zveřejnění

Human Rights Defense z.s. - NGO zveřejňuje vyřízení stížnosti ředitelem KŘ PČR Moravskoslezského kraje pl. Mgr. Tomášem Kuželem v případu Frýdek-Místek.